menu
person
Використовуються технології uCoz

Гуркіт космодрому, крижана синява і навіть свідчення вторгнення інопланетян - усе це і багато що інше в нашій підбірці цікавих сайтів про космос.

Знайомство з космосом

Сайт If The Moon Were Only 1 Pixel наочно показує істинні розміри Сонячної системи. Основою масштабу служить діаметр місяця. Тут він дорівнює одному пікселю! І не сподівайтеся, що все вміститься в один екран.

Уявіть: щоб дістатися від Сонця до Плутона, вам доведеться тримати палець на клавіатурній стрілкою «Вправо» пару десятків хвилин. Це вражає!

І щоб подорож по міжпланетному просторі не було нудним, автор проекту періодично жартує і підкидає цікаві факти.

На сайті Heavens-Above можна задати своє місце розташування і дізнатися про те, які видимі супутники пролетять у вас над головою найближчим часом. Тут же представлена ​​об'ємна візуалізація МКС, карта неба, база даних про тисячі супутників і багато іншого. За зовнішньою простотою ховається велика практична користь.

Google розробила три веб-сторінки, на яких можна поглянути на зоряне небо, помилуватися місячними знімками або поверхнею Марса.

NASA’s Eyes пропонує встати за пульт управління марсоходом «К'юріосіті» (Curiosity), вивчити модулі цієї автономної лабораторії, а також познайомитися з мережею далекого космічного зв'язку НАСА (Deep Space Network). DSN - комплекс радіотелескопів і засобів зв'язку, розташованих в США (Каліфорнія), Іспанії (Мадрид) та Австралії (Канберра). Вони досліджують Сонячну систему і підтримують зв'язок з міжпланетними космічними апаратами. Для повного доступу до контенту сайту необхідно встановити програму для Windows або Mac OS або завантажити мобільний додаток для Android або iOS.

Інтерактивна карта Solar System Scope призводить базові відомості про планети Сонячної системи. Вивчаючи температуру на поверхні Макемаке, період обертання Хуамеі або відстань до Еріду, не забудьте переключитися на українську мову.

Творці 100,000 Stars не рекомендують використовувати їх візуалізацію 119 617 зірок для навігації в космічних подорожах, тому як ще нікому не вдалося перевірити її правдивість. Занурюючись в це величезне скупчення небесних тіл, ви познайомитеся з 89 найближчими до нас зірками.

Допомога в вивченні космосу

Проект SETI@home використовує персональні комп'ютери добровольців для пошуку позаземних цивілізацій. Людина викачує спеціальну програму, яка у фоновому режимі розшифровує отримані з космосу радіосигнали. Таким чином мільйони людей надають посильну допомогу у вирішенні питання планетарного масштабу. Кожна людина вкладає мінімум коштів і зусиль, але в цілому проект отримує величезну підтримку, на яку у творців не знайшлося б коштів.

За даними «Вікіпедії», добровольці SETI @ home спільно спалили електрики вже на мільярд доларів.

Тут є рейтинг ентузіастів і колонка останніх новин. До слова, поки що ми самотні у Всесвіті.

Платформа Zooniverse об'єднує професійних дослідників і волонтерів для збору даних та обробки результатів у багатьох галузях науки, в тому числі в галузі вивчення космосу. Наприклад, ви можете стати частиною команди, яка відстежує погоду на Марсі, вишукує нові планети або спостерігає за спалахами на Сонці. Реєструйтеся, щоб одного разу ваше ім'я вписали під значним планетарним відкриттям.

Історія космонавтики

Сторінка We Choose the Moon розповідає про підкорення Місяця американськими астронавтами. Звичайно, прихильники теорії місячного змови заперечують висадку, але як би там не було, подивитися на симуляцію польоту все одно цікаво. Вся місія ділиться на 10 етапів: запуск ракети, отстиковка ступенів, відправка дослідного модуля і повернення команди додому. Кожен з етапів супроводжується записами переговорів між космонавтами і наземним центром управління, 3D-візуалізацією, реальними фотографіями і відеовставками.

Справочник Rocket Launch History пам'ятає про всі запуски на орбіту Землі. Приємно, що першим в списку стоїть радянський космічний апарат «Супутник-1». Всього в базі даних понад п'ять тисяч запусків з 30 стартових майданчиків. Причому частина запусків, на жаль, була невдалою.

Контент про космос

«Кожен день нове зображення нашої приголомшливої ​​Всесвіту разом з коротким поясненням від професійного астронома», - розповідає про свою місію Astronomy Picture of the Day. Між іншим, тут трапляються і відеоролики.

В прямому єфірі NASA TV  можна спостерігати за Землею з однієї з відеокамер, встановлених на МКС. Тут же викладена сітка майбутніх трансляцій, серед яких, наприклад, можуть бути інтерв'ю з космонавтами, ролики про запуски ракет або виходах у відкритий космос.

Кордон з космосом проходить приблизно в 120 кілометрах над поверхнею землі. У 2012 році ськайдайвер Фелікс Баумгартнер (Felix Baumgartner) зістрибнув з висоти 39 кілометрів. При прямому порівнянні чисел різниця здається значною, але вільне падіння виглядало дійсно космічним. Під час польоту австрійський спортсмен першим серед людей подолав швидкість звуку без застосування двигуна. Сторінка Red Bull Stratos якраз і присвячена цій знаменній досягненню.

Освоєння космосу

Людство планує заселити Марс. Для цього доведеться добре підготуватися і серед іншого вивчити поверхню Червоної планети. Завдання важке, але цілком посильна з оптичним телескопом HiRISE, розташованим в 300 кілометрах над Марсом. Телескоп настільки сильний, що розрізняє об'єкти розміром до 30 сантиметрів. На сайті HiRISE викладена актуальна інформація про успіхи проекту.

Интернет пам'ятає гучні обіцянки Mars One и Inspiration Mars Foundation про колонізацію Марса впродовж пари найближчих десятиліть. Час довів, що грошей і технічних можливостей для цього доки немає. Тому правдоподібнішим все ж виглядає спільний почин NASA і DARPA під назвою "Столітній космічний корабель". Багаті і розумні повинні осилити проект.

Приватна американська компанія Deep Space Industries планує добувати корисні копалини з астероїдів і використати їх для будівництва металевих конструкцій прямо в космосі. За рішенням амбітних завдань можна стежити на офіційному сайті проекту.

Космос може бути дешевим і має бути доступний кожному. У цьому упевнений відомий підприємець Илон Маск (Elon Musk). Під його керівництвом росте і поширюється компанія SpaceX, розробляюча багаторазові ракети-носії і космічний корабель. Робота йде на лад. Переконатися в цьому можна на домашній сторінці організації.

Космічний туризм - гранична дорога розвага. Але в недалекому майбутньому нетривалі суборбітальні польоти в невагомості подешевшають відразу у декілька разів.

Справа за малим: Річарду Брэнсону (Richard Branson) і його компанії Virgin Galactic треба допрацювати і випробувати на безпеку свій космоліт SpaceShipTwo.

Blue Origin — третій аерокосмічний гігант США. Усі ті ж величезні амбіції і райдужні перспективи. Удачі Джефу Безосу (Jeff Bezos) і його команді!

Компанія Celestis надає специфічну ритуальну послугу: вона відправляє останки людини, що кремують, на навколоземну орбіту, поверхня місяця або в непроглядну далечінь космосу. На сьогодні це найлегший і фінансово доступніший спосіб побувати в міжпланетному просторі.

Новини космосу

У російськомовному сегменті інтернету є декілька вдалих проектів про все, що пов'язано з астронавтикою і космосом. Наприклад, Hi-NewsAstroNews або Spacedaysnote доступним чином розкривають не найпростішу тему.

Пошук інопланетян

Чи знаєте ви, що число спостережень НЛО перевищило 167 тисяч випадків. Такою інформацією оперує веб-ресурс UFO Hunters. Відвідайте його, щоб вивчити будь-який з цих випадків і прочитати свідчення очевидців. Тут же можна залишити свій досвід милування незрозумілими об'єктами в небі. Подібних сайтів багато, але цей виглядає краще за більшість.

Каталог JTC UFO цікавий тим, що в нім приведені давні описи незвичайних явищ, природу яких тоді не могли пояснити. Наприклад, в 1719 році жителі Болоньї стали свідками падіння метеорита невдалого інопланетного вторгнення із застосуванням димлячих вогняних куль.

National UFO Reporting Center (NUFORC) - приватна американська організація, яка в режимі цілодобової гарячої лінії каталогізує повідомлення про НЛО і контакти з прибульцями. З 1974 року заміток накопичилося понад 90 000. Справедливості ради відмітимо, що найбільше число повідомлень доводиться на якийсь час, коли американці частенько знаходяться в стані алкогольного сп'яніння. smile Таких невтішних висновків дійшли статистики, коли глибше заглянули в наявну базу даних.

Підтримка

Сайт був створений учнем Олександрівської ЗШ №1 КЗ "Олександрівське НВО №1" Голубом Денисом.
Керівник роботи: Дахно Людмила Олександрівна.
Використовуються технології uCoz.

Про сайт

© Астрогалактика - сайт про космос! Щодня ми опубліковуємо новини про космос, які присутні на теперішній день. Сайт містить гороскоп на кожен місяц (кожного місяця він оновлюється). Сайт містить посилання, для тих, хто цікавиться космосом! Сайт був створений 23 січня 2019 року.